Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na oszustów! Teraz stosują metodę “na wypadek”

17 lutego 2023 15:32

Dzisiaj po godzinie 12, do mieszkanki Nowego Targu zadzwonił mężczyzna, który w rozmowie przekazał, że córka kobiety miała wypadek i oczekuje on pieniędzy za powstałe szkody powypadkowe. Nowotarżanka od razu zorientowała się, że to oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy. Nie podała oszustowi żadnych danych, o które prosił i zakończyła rozmowę.

Uwaga na oszustów! Teraz stosują metodę

Jak postępować w takiej sytuacji?

  • Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny, żeby potwierdzić informację. Jeśli to możliwe – spotkaj się z nim.
  • Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.
  • Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie pośrednika, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.
  • Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Nie daj się oszukać!

os 17.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również