Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku! Próbują wyłudzić pieniądze

26 lutego 2020 14:49

Oszust podający się za pracownika banku zatelefonował dzisiaj do mieszkanki Jabłonki. Próbował zmanipulować kobietę, mówiąc, że oszczędności, które ma w banku są zagrożone, a jedynym ratunkiem jest szybki przelew. 

Uwaga na oszustów podających się za pracowników banku! Próbują wyłudzić pieniądze

-Dzisiaj około godziny 14.00 do mieszkanki Jabłonki zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku i poinformował kobietę, że pieniądze zgromadzone na jej koncie bankowym są zagrożone i trzeba wykonać przelew na wskazany przez oszusta numer rachunku bankowego, żeby nie straciła oszczędności.  Kobieta szybko zorientowała się, że to może być próba oszustwa i nie przelała pieniędzy – relacjonuje Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej policji.

Policja przestrzega przed kontaktami z osobami nieznajomymi:

Nie należy przekazywać pieniędzy osobom obcym,  ani przelewać pieniędzy na nieznany rachunek bankowy, gdyż możemy stracić swoje oszczędności. Apelujemy również o przekazywanie informacji o sposobach działania oszustów swoim członkom rodziny, znajomym i sąsiadom

zdj. ilustracyjne – UM Nowy Targ/ZUS

mat. KPP Nowy Targ

os 26.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również