Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na oszustów internetowych!

20 maja 2020 14:04

Na Podhalu uaktywnili się internetowi oszuści, oferujących sprzedaż przedmiotów, których w rzeczywistości w ogóle nie mają. Tylko w ostatnich dniach doszło do co najmniej dwóch oszustw. Poszkodowanymi okazali się mieszkańcy Podwilka oraz Szaflar.

Uwaga na oszustów internetowych!

W czasie zagrożenia epidemiologicznego wiele osób, aby uniknąć wychodzenia z domu robi zakupy przez Internet. Musimy jednak pamiętać, że kupując w sieci możemy stać się ofiarą oszustów. Wczoraj otrzymaliśmy dwa zgłoszenia od osób, które zostały oszukane kupując przez Internet. Mieszkaniec Podwilka kupił na serwisie ogłoszeniowym fotelik samochodowy. Mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane konto bankowe, jednak zamówionego towaru nie otrzymał i stracił w ten sposób 370 złotych. Natomiast mieszkaniec Szaflar zgłosił oszustwo podczas transakcji zakupu torebki, gdzie stracił 220 złotych.

Pamiętajmy!

Kupując w Internecie należy zachować szczególną ostrożność i kierować się rozsądkiem. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedających. Internetowi oszuści wykorzystują naszą nieuwagę, pośpiech, chęć posiadania przez kupującego zamówionej rzeczy, jak najszybciej i w dobrej cenie.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa.

Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego (które czasem ubezpiecza transakcje). Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 20.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również