Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant dzwoni do osób starszych

12 marca 2019 15:25

U mieszkańców Nowego Targu ponownie rozdzwoniły się telefony. Mężczyzna podający się za policjanta dzwoni do osób starszych i próbuje uzyskać informacje na temat posiadanych pieniędzy min. na kontach bankowych. “Nowotarżanie zorientowali się, że dzwoni oszust  i nie przekazywali żadnych informacji na temat posiadanych oszczędności,  nie kontynuowali rozmowy i  poinformowali o całej sytuacji Policję” –przekazuje Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

 

Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant dzwoni do osób starszych

Pamiętaj!

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy  lub wykonanie przelewu na wskazane konto bankowe!

Nie podawaj osobom nieznajomym danych, które mogą być  wykorzystane do popełnienia przestępstwa!

Nie podawaj numerów rachunków bankowych, ilości posiadanych oszczędności w domu lub w banku, haseł, numerów dokumentów i numerów PIN!

Policja cały czas prowadzi działania prewencyjne pn. “Bezpieczny Senior”. W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta w Nowym Targu mł.asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej komendy po raz kolejny spotkała się z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiając seniorom schematy działania oszustów podających się za wnuczka, czy policjanta. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę, że stosowane przez nich metody cały czas się zmieniają i próbują oni wyłudzać pieniądze na różne sposoby. Radziła, jak należy postępować i nie stać się ofiarom oszustwa.

źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

os 12.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również