PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na internetowych oszustów. Mężczyzna stracił 1300 złotych

16 października 2020 14:18

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wiele osób robi zakupy przez Internet. Musimy jednak pamiętać, że kupując w sieci możemy stać się ofiarą oszustów.

Uwaga na internetowych oszustów. Mężczyzna stracił 1300 złotych

We wtorek tj. 13 października br. otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, który zostały oszukany kupując przez Internet. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego kupił na serwisie ogłoszeniowym dużą ilość rękawiczek nitrylowych. Mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane konto bankowe, jednak zamówiony towar do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna w ten sposób stracił ponad 1300 złotych.

Pamiętajmy!

Kupując w Internecie należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania do sprzedających. Internetowi oszuści wykorzystują również obecną sytuację epidemiologiczną, naszą nieuwagę, pośpiech, chęć posiadania zamówionej rzeczy, jak najszybciej i w dobrej cenie.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa.

Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego (które czasem ubezpiecza transakcje). Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 16.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również