Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na fałszywą wróżkę!

23 lipca 2020 12:59

Wydasz 10 groszy, stracisz wszystkie pieniądze z portfela. Wróżka “czarodziejka” pojawia się na nowotarskim rynku i zachęca do skorzystania z swoich wróżb. Policja przestrzega przed złodziejką.

Uwaga na fałszywą wróżkę!

Fot. Nowytarg24.tv

Wczoraj w południe w Rynku w Nowym Targu do przechodzącej chodnikiem mieszkanki powiatu nowotarskiego podeszła nieznajoma kobieta i zaproponowała jej wróżbę z kart za jedyne 10 groszy. „Wróżka” była kobietą w średnim wieku, o śniadej karnacji, ubraną w czarny, powłóczysty strój. Kobieta zachęcona bardzo niską kwotą, wyjęła z kieszeni dwuzłotową monetę  i dała „wizjonerce”. Ta jednak nie była zainteresowana dwoma złotymi, a bardziej zależało jej na sprawdzeniu zawartości portfela kobiety i dlatego też urządziła spektakl z czarami.  Najpierw podała kobiecie kartę i zapytała, czy ma w portfelu 1 grosz.  Ta  wyjęła z torebki portfel, otworzyła go i zaczęła szukać monety. Wtedy „wróżka” włożyła kartę do przegródki portfela obok papierowych banknotów. Następnie kazała zamknąć portfel, wykonała nad nim różne gesty rękoma i nakazała wyjąć kartę i pieniądze z portfela, po czym zabrała je i położyła na swoich kartach. Potem przełożyła banknoty kartami i oddała właścicielce. Wróżąc dalej poleciła schować gotówkę do portfela i nie otwierać go przez najbliższe kilkanaście minut. „Czarodziejka” dodatkowo wyrwała kobiecie dwa włosy, wsadziła je do torebki z zakazem zaglądania do niej, gdyż przyniesie to nieszczęście. Wypowiadając różne słowa nakazała jeszcze przejść obok ratusza i splunąć trzy razy. Mieszkanka powiatu jak zahipnotyzowana wykonywała wszystkie prośby. Po wszystkim, kiedy chciała kupić bilet w kiosku zorientowała się, że została okradziona. Z portfela zniknęło 600 złotych, chociaż była pewna, że te pieniądze schowała do środka. O całym zdarzeniu powiadomiła policję. 

 

Komenda Powiatowa  Policji w Nowym Targu prosi wszystkie osoby, które mają informacje na temat „wróżki”, o kontakt  z oficerem dyżurnym pod nr telefonu: 47 83 46 400

 

Przestrzegamy, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym. Uważajmy na tzw. okazje, w tym przypadku wróżba okazała się bardzo droga, a miała kosztować zaledwie 1 grosz.  

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 23.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również