Kamery live
prognoza pogody

Uwaga na fajerwerki – nowotarska policja przestrzega. Jest już pierwsza ofiara zabawy petardami

30 grudnia 2016 18:34

Nowotarska Policja apeluje do rodziców o nadzór nad dziećmi oraz zwrócenie szczególnej uwagi na to jak i czym one się bawią, jak również do wszystkich sprzedawców o niesprzedawanie petard dzieciom i młodzieży do lat 18. Apelujemy także do osób dorosłych o szczególną rozwagę i ostrożność podczas używania fajerwerków.

Uwaga na fajerwerki - nowotarska policja przestrzega. Jest już pierwsza ofiara zabawy petardami

Temat wraca jak bumerang każdego roku, i każdego roku znajdują się ofiary nierozważnej zabawy fajerwerkami. Tym razem wypadek zdarzył się jeszcze przed Sylwestrem. Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, w dniu 30 grudnia 2016 roku po godzinie 1 w nocy nowotarscy policjanci zostali powiadomieni przez lekarza dyżurującego na izbie przyjęć szpitala w Nowym Targu, że został przywieziony 14 latek, który ma poparzoną twarz.

Po przyjeździe do szpitala i w rozmowie z lekarzem okazało się, że 14 letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej w trakcie trwającej imprezy, wspólnie z jej uczestnikami wyszedł na zewnątrz i nie zachowują należytych środków ostrożności przy jej odpalaniu został przez nią raniony w twarz. Oparzenia twarzy i oczu były na tyle poważne, że 14 latek ma zostać przewieziony do Krakowa na specjalistyczne badania.

Nowotarska Policja apeluje do rodziców o nadzór nad dziećmi oraz zwrócenie szczególnej uwagi na to jak i czym one się bawią, jak również do wszystkich sprzedawców o nie sprzedawanie petard dzieciom i młodzieży do lat 18. Apelujemy także do osób dorosłych o szczególną rozwagę i ostrożność podczas używania fajerwerków. Kupujmy fajerwerki tylko wiadomego pochodzenia, każde opakowanie powinno być zaopatrzone w napisy w języku polskim i zawierać: nazwę producenta lub importera, instrukcje obsługi, znak dopuszczenia do użytku. Sprzedaż nieprawidłowo oznaczonych lub bez oznakowania stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

 

 źródło: http://nowy-targ.policja.gov.pl/

zdj. http://starogardgdanski.naszemiasto.pl

NT24TV 30.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również