Kamery live
prognoza pogody

Uwaga kierowcy! Duże protesty na granicy polsko-słowackiej

8 stycznia 2020 13:14

Droga zablokowana w obu kierunkach, brak możliwości przejazdu. To sytuacja jaka panuje od rana w Trstenie – słowacką miejscowością przy polskiej granicy. Powodem tego są strajkujący kierowcy ciężarówek.

Uwaga kierowcy! Duże protesty na granicy polsko-słowackiej

Zdjęcie ilustracyjne, fot. archiwum Nowytarg24.tv

Karpacki Oddział Straży Granicznej i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie informują, że w dniu 08.01.2020 r. w godzinach porannych kierowcy samochodów ciężarowych (na słowackich nr. rejestracyjnych) w miejscowości Trstena na  terytorium Słowacji, około 300 m od byłego PG w Chyżnem, rozpoczęli blokadę drogi krajowej nr 7.

Droga na obu kierunkach jest nieprzejezdna, trwają rozmowy kierowców słowackich z Policją RS. Otrzymano informację, że powodem blokady jest podniesienie opłat drogowych na terytorium Słowacji.

Kierowcom podróżującym na Słowację zalecany jest przejazd przez przejścia graniczne w Lipnicy Wielkiej, w Chochołowie bądź Sromowcach Wyżnych.

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

/opr. ps/

Piotr Starmach 08.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również