Kamery live
prognoza pogody

Utknęli w słowackich Tatrach z rocznym dzieckiem

8 lutego 2023 12:05

Para Słowaków z rocznym dzieckiem wybrała się w góry, pomimo ogłoszonego zagrożenia lawinowego. Pomocy udzielili turystom słowaccy ratownicy. Najbardziej wycieńczony był mężczyzna ważący ok. 150 kg, który najmocniej wyczerpał siły, brnąc przez duży śnieg. 

Utknęli w słowackich Tatrach z rocznym dzieckiem

Ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Sluzby zostali poproszeni o pomoc wczoraj we wczesnych godzinach wieczornych. Troje Słowaków utknęło na letnim szlaku tatrzańskiej magistrali między Szczyrbskim a Popradzkim Plesem. 

-Turyści nie uszanowali odpowiednio zaznaczonej bariery w terenie i kontynuowali wędrówkę, pomimo zapowiedzi zagrożenia lawinowego. Grupę  tworzyła mama z rocznym dzieckiem i mężczyzna ważący około 150 kg, który najbardziej pogrążył się w głębokim śniegu i wyczerpał wszystkie siły – poinformowali słowaccy ratownicy górscy na Fb. 

Ratownicy podeszli do uwięzionych osób na nartach i skuterach śnieżnych. Matka i dziecko kontynuowali wędrówkę pod eskortą ratowników HZS. Wymęczony mężczyzna został przetransportowany do Chaty przy Popradzkim Plesie przy pomocy sań i skutera śnieżnego.

Akcja ratunkowa zakończyła się o północy.

os 08.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również