Kamery live
prognoza pogody

Usiadła za kierownicą z “wielkanocnymi promilami”

16 kwietnia 2022 11:30

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 43-letnia kierująca suzuki zatrzymana przez policjantów w Suchej Beskidzkiej. Za kierowanie pojazdem na „podwójnym gazie”, kobiecie grozi do 2 lat więzienia.

Usiadła za kierownicą z

Suscy policjanci z patrolówki otrzymali zgłoszenie, że ze Stryszawy w kierunku Suchej Beskidzkiej jedzie samochód, którego kierowca ma trudności z utrzymaniem pasa ruchu.  Zgłaszający dodał, że pojazd, który jechał w przeciwnym kierunku to samochód marki Suzuki. Po chwili policjanci zauważyli pojazd na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, gdzie został poddany kontroli. Za kierownicą siedziała 43-letnia cudzoziemka, której  badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta resztę nocy spędziła w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu oprócz utarty prawa jazdy grozi jej do 2 lat więzienia.

Zdecydowana i prawidłowa reakcja świadka widzącego budzące wątpliwości zachowanie kierującą suzuki, być może przyczyniła się do uniknięcia kolejnej drogowej tragedii. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie, ale też i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. 

/źródło: KPP Sucha Beskidzka/

Piotr Starmach 16.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również