Kamery live
prognoza pogody

Urzędnicy sprawdzą stan budynków

3 lutego 2019 14:35

Od jutra ruszają badania termowizyjne w Nowym Targu. Urzędnicy nieodpłatnie sprawdzą stan ocieplenia budynków.

Urzędnicy sprawdzą stan budynków

Przez dwa tygodnie miejski ekodoradca Sylwester Magiera prowadzić będzie badania przy pomocy kamery termowizyjnej. Dzięki rejestrowanym zdjęciom urzędnicy będą w stanie oszacować wady izolacji termicznej budynku. Co więcej, kamera wykaże również wszystkie nieszczelności, które zwiększają straty ciepła.

Usługa jest darmowa. Aby załapać się na badania, mieszkaniec Nowego Targu musi wpisać się na listę zainteresowanych. Można to zrobić telefonicznie (tel. 18 26 11 291) bądź osobiście udać się do urzędu miasta. „Z uwagi na określony termin dostępności kamery termowizyjnej liczba zapisów jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Nowy Targ.

Akcja realizowana jest w ramach projektu „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.

Badania potrwają do 17 lutego.

/ps/

redakcja 03.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również