Kamery live
prognoza pogody

Urzędnicy do sztandaru?

Podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta poruszono temat uczestnictwa sztandaru miasta w uroczystościach i imprezach. Miejski poczet sztandarowy pojawia się na wszystkich podniosłych wydarzeniach, a honorową funkcję udziału w nim pełnią na zmianę miejscy radni – z tym, że wyłącznie ci z klubu Nasze Miasto. Radny Marek Fryźlewicz zaproponował, by w poczcie uczestniczyli też miejscy urzędnicy. “Powiat to rozwiązał wzorcowo, tam noszą albo radni albo urzędnicy, nie ma z tym problemu. A u nas stale jest z tym problem i wstyd” – mówił radny, rozżalony nieobecnością pocztu sztandarowego na odpuście św. Katarzyny. 

Urzędnicy do sztandaru?

na zdj. Poczet sztandarowy podczas uroczystości 11 listopada 2019.

Radny poruszył temat sztandaru po sprawozdaniu burmistrza. Określił go jako “drobny, ale honorowy”

-Mówił pan o udziale swoim i władz miasta w odpuście św. Katarzyny, patronki miasta. Czy nie uważa Pan, żeby na takich uroczystościach był sztandar, bo dla mnie to był trochę wstyd – powiedział radny Marek Fryźlewicz – Ja wiem, że czasami radni nie dadzą rady, ale z panem przewodniczącym można to chyba ustalić kto idzie, kto niesie. Po prostu kilku urzędników młodych, którzy myślę, że chętnie wezmą tylko trzeba ich przeszkolić i na tych najważniejszych uroczystościach czy imprezach będzie sztandar. Bo tak trochę jest łyso, tak to odbierają mieszkańcy. Na akcie nadania sztandaru jest sztandar miasta, a nie rady miejskiej, więc nie ma żadnego problemu, żeby nosili urzędnicy. Powiat to rozwiązał wzorcowo, tam noszą albo radni albo urzędnicy, nie ma z tym problemu. A u nas stale jest z tym problem i wstyd.

na zdj. Poczet sztandarowy podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 10.11.2019

W odpowiedzi, burmistrz Grzegorz Watycha powiedział, że sam otrzymuje czasem skargi od mieszkańców – właśnie w sprawie pocztu sztandarowego miasta.

-Zgłaszają się do mnie mieszkańcy, że stale jedni i ci sami radni tylko chodzą do sztandaru z połowy rady, a połowa rady w ogóle nie uczestniczy w tym sztandarze – mówił podczas Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha. 

-Sztandar wystawiany jest na wszystkie ważniejsze uroczystości miejskie a w ciągu roku jest ich średnio około dziesięciu. Odkąd pamiętam do sztandaru, poza małymi wyjątkami chodzą radni – mówi Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda – Na odpust św. Katarzyny nie był wystawiony. Wystarczyło, żeby Pan Fryźlewicz zgłosił mi bezpośrednio i wpisałbym na przyszły rok do kalendarza. Osobiście nie widzę potrzeby brać pod uwagę urzędników, ponieważ sztandar wystawiany jest w dni wolne od pracy lub wieczorami i wiązałoby się to z kosztami.

na zdj. Miejscy radni ze sztandarem miasta, uroczystości z okazji Święta 3 maja w 2019 roku.

Delegacja radnych pojawia się ze sztandarem na wszystkich podniosłych uroczystościach w mieście, świętach narodowych, szczególnych rocznicach, czy ceremoniach pogrzebowych ważnych osobistości. 

/os

 

os 28.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Jędrek z Miasta 22:51 28.12.2019

Powinien być Choraży i mieć jeszcze 2 osoby do poczynania sztandarowego, nie żaden sztandarowy ,tylko choraży,funkcja bardzo zaszczytna I honorowa,byłem 12 lat Chorażym nowotarskiego koła zwiazku Podhalan I jedna kadencję /. 3 / Zarzadu Głównego Zwiazku Podhalan wAmeryce Pł I Kanady

No a co 16:19 28.12.2019

Radny FryLewicz mógł spokojnie sam pojsc z tym sztandarem

mieszkanka NT 15:22 28.12.2019

Przewodniczący Rady niech zrobi harmonogram uroczystości i podzieli wśród radnych celem reprezentowania miasta. I po kłopocie. A jeśli ktoś nie może, niech sam szuka zastępców.

Zobacz również