PILNE

Urząd inwentaryzuje kotły. Wypełnienie ankiety obowiązkowe!

10 sierpnia 2020 12:14

Od 3 sierpnia Urząd Miasta Nowy Targ prowadzi akcję inwentaryzacji kotłów i systemów grzewczych na terenie Miasta wynikającą z realizacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego. Celem akcji jest rozpoznanie, jakimi rodzajami kotłów mieszkańcy miasta ogrzewają swoje domy. Uwaga! Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe, w związku z czym warto wcześniej przygotować niezbędne dane. 

Urząd inwentaryzuje kotły. Wypełnienie ankiety obowiązkowe!

-Ankieterzy będą posiadali odpowiednie identyfikatory, nie będą wchodzić do środka mieszkań, ani domów. Bardzo prosimy o udostępnienie informacji ankieterom – czytamy na stronie Urzędu Miasta. 

Z uwagi na wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, jest prośba o wcześniejsze przygotowanie informacji na temat:

  • Roku produkcji i mocy kotła,
  • Rodzaju i ilości paliwa wykorzystywanego do ogrzewania,
  • Powierzchni użytkowej domu.
  • Średnie, roczne zużycie energii elektrycznej …………………….. kWh lub ………………………. zł/mies

Wzór ankiety

Uwaga!!!  Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe. Dla lokali lub budynków, których użytkownicy uniemożliwili przeprowadzenie inwentaryzacji, za sposób ogrzewania uznaje się wykorzystanie najbardziej emisyjnego źródła bezklasowego (nieekologicznego). Będzie to skutkować przeprowadzeniem kontroli zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska (Dz.U.2020.0.1219 t.j.)

Za zbieranie i przetwarzanie danych odpowiedzialna firma Małopolska Fundacja Energii i Środowiska z siedzibą w Krakowie.

zdjęcie ilustracyjne: malopolska.pl/Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 

os 10.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również