Kamery live
prognoza pogody

Uroczystości 74. rocznicy Ostatniej Walki i Śmierci dowódcy Zgrupowania Partyzanckiego “BŁYSKAWICA” – majora JÓZEFA KURASIA ps. “OGIEŃ”

28 lutego 2021 11:24

W sobotę, 27 lutego o godzinie 11.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie odprawiona została msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, mjr. ” Ognia ” i jego partyzantów. Mszę świętą celebrował kapelan Wojska Polskiego, ksiądz Tomasz Szewczyk. Patriotyczne kazanie, głęboko powiązane było z dziejami narodu polskiego i świata.

Uroczystości 74. rocznicy Ostatniej Walki i Śmierci dowódcy Zgrupowania Partyzanckiego
Oto relacja Sebastiana Śmietany:
 
“Mieliśmy okazję usłyszeć piękne patriotyczne kazanie, głęboko powiązane z dziejami narodu polskiego i świata. Kazanie odwołujące się również do chwili obecnej, przeciwstawiające się nowej rzeczywistości. Kapelan poruszył wiele tematów nawiązujących do troski o dobro wspólne, relacji międzyludzkich, propagandy i manipulacji społeczeństwami, potęgi wiary w Boga.
 
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych. Przybyły poczty sztandarowe Straży Granicznej, Armii Krajowej, Grupy Rekonstrukcji Historycznych ” Błyskawica ” , Związek Podhalan, organizacje kombatanckie, przedstawiciele Ruchu Narodowego z powiatu suskiego, ” Solidarność małopolska” , rodziny Żołnierzy Wyklętych.
 
Po mszy (indywidualnie) na cmentarzu parafialnym zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów, zapalono znicze na grobach partyzantów, oraz na wspólnej mogile żołnierzy Zgrupowania Partyzanckiego ” Błyskawica”.”
zdjęcia: Krzysztof Mikrut
 
os 28.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również