Kamery live
prognoza pogody

Uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 6

13 października 2017 14:37

W dniu dzisiejszym odbyły się główne uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im, Józefa Rajskiego Burmistrza Nowego Targu. Uroczystości są kulminacją całego, jubileuszowego roku.

Uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 6

“Szóstka” na samym początku funkcjonowała jako filia Szkoły Podstawowej nr 2, dopiero w 1966 roku powołane zostały cztery klasy szkoły podstawowej, funkcjonujące już jako odrębna placówka. Jest jedną z najmniejszych miejskich podstawówek, do której uczęszczają przede wszystkim dzieci z jej rejonu, czyli osiedla Bór. Ma kameralny charakter, w którym wszyscy się znają.

Obchody uroczystości rozpoczęły się od porannej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, po której nastąpił przemarsz pocztu sztandarowego oraz uczniów, nauczycieli i gości do budynku szkoły. Tam uczniowie szkoły, jak również jej utalentowani absolwenci (m.in. Julia Jarząbek) zaprezentowali program artystyczny, nie brakło okolicznościowych przemówień, przeglądano szkolną kronikę. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Grzegorz Watycha, pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg oraz Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski. 

fot. zkrauzowicz

NT24TV 13.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również