Kamery live
prognoza pogody

Uroczyste ślubowanie policjantów

15 lipca 2021 17:15

13 lipca br. na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych 6 lipca br. nowych policjantów. Ślubowanie złożyło 70 nowych funkcjonariuszy, w tym 19 kobiet. Jest to już trzeci nabór w tym roku. Podczas dwóch poprzednich przyjęć, do służby wstąpiło 129 policjantów.

Uroczyste ślubowanie policjantów

Fot. Policja

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi  przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię.
Dzisiejsze ślubowanie  uświetnił swą obecnością Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Obecni byli przełożeni nowo przyjętych policjantów, przedstawiciele policyjnych związków zawodowych  oraz  Kapelan Małopolskiej Policji ks. Łukasz Michalczewski.
Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna uroczystości – ślubowanie nowych funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową. Wojewoda natomiast gratulując ślubującym wyboru zawodu wręczał im zasady etyki zawodowej.

Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – Mam ogromną przyjemność powitać Was w wielkiej rodzinie, która w całym kraju liczy prawie 100 tysięcy funkcjonariuszy. Gratuluję wyboru. Instytucja, w której szeregi wstępujecie, jest gwarantem tego, że jest to szczególne wyzwanie i szczególna misja. Służba drugiemu człowiekowi i służba Ojczyźnie, bycie bardzo ważnym filarem bezpieczeństwa Państwa to ogromna satysfakcja dla każdego z nas. Życzę Wam, abyście odnaleźli tę drogę, abyście spełnili swoje oczekiwania w zawodzie policjanta – mówił, szef małopolskich policjantów. Podkreślił jak ważne są słowa roty ślubowania, że jest to ogromne zobowiązanie wobec obywateli i Państwa. Na koniec wystąpienia Komendant skierował podziękowania i gratulacje do rodzin ślubujących policjantów.

Wojewoda swoje wystąpienie również rozpoczął od złożenia gratulacji  młodym policjantom. – Bardzo się cieszę, że 70 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek dołączy do małopolskiej Policji. To kolejne wzmocnienie tej formacji. Tylko w tym roku szeregi Policji zasiliło już 199 policjantów. Małopolski garnizon liczy prawie 8 tysięcy funkcjonariuszy, którzy zarówno w stolicy województwa, jak i po najdalsze zakątki Małopolski są rozsiani po to, by dbać o bezpieczeństwo, zarówno na drodze, jak w codziennym życiu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Małopolscy policjanci pokazują swoją siłę, dobre przygotowanie i sprawność. Tak było podczas Światowych Dni Młodzieży, tak było także podczas epidemii. Pomagali Małopolanom przejść przez fale epidemii i za to powinniśmy być im wdzięczni – dodał wojewoda Łukasz Kmita.

Na koniec, głos zabrał Kapelan Małopolskiej Policji ks. Łukasz Michalczewski, przekazując ślubującym słowa podziękowania za podjęcie tak trudnej służby i życząc im aby na swojej drodze „doświadczali ludzkiej życzliwości”. Następnie przeczytał list gratulacyjny od arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w którym były zwarte słowa podziękowania za wybranie służby dla Polski i drugiego człowieka oraz życzenia dochowania wierności złożonemu ślubowaniu.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 20 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Komenda Miejska Policji  w Krakowie zyska 21 nowych funkcjonariuszy. 5 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zostanie przydzielonych 6 policjantów, do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu 4 policjantów, do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem przydzielonych zostanie 3 policjantów. Komenda Powiatowa Policji  w Bochni, Komenda Powiatowa Policji  w Chrzanowie, Komenda Powiatowa Policji  w Brzesku,  Komenda Powiatowa Policji  w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji  w Olkuszu dostaną po 3 funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostanie przydzielony 1 policjant.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji  – https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html . Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. W tym 2021 roku są jeszcze zaplanowane 3 terminy przyjęć do służby.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 15.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również