Kamery live
prognoza pogody

Uroczyste otwarcie na “Drodze Solidarności”

30 listopada 2022 09:36

W dniu 28 listopada br. uroczyście otwarto i oddano do użytku dwie inwestycje w miejscowości Harkabuz: to remont drogi powiatowej Raba Wyżna – Podwilk w miejscowości Harkabuz i Podsarnie oraz remont drogi gminnej  Beskid Granica w miejscowości Harkabuz.

Uroczyste otwarcie na

Wykonane prace remontowe na drodze powiatowej polegały na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni poprzez siatki zbrojeniowe i ułożeniu nowych warstw z masy bitumicznej. Obustronne  pobocza drogi zostały poddane renowacji poprzez uzupełnienie kruszywem i destruktem. Łączna długość drogi  poddanej pracom remontowym wyniosła ponad 4 km.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Leśnego Lasów Państwowych w wysokości 3 mln zł. O środki te zabiegał Edward Siarka, Wiceminister Klimatu i Środowiska, Paweł Szczygieł, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, jak również Józef Oskwarek, Nadleśniczy Nadleśnictwa w Nowym Targu, którzy byli obecni na uroczystym otwarciu.

Starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz w swoich przemówieniach podziękowali za współpracę i działania wszystkich zebranych instytucji w realizacji przedsięwzięcia, które przyczyniło się do rozwoju komunikacji drogowej w tej części powiatu, zapewniając mieszkańcom komfort przejazdu oraz bezpieczeństwo. Wręczono pamiątkowe dyplomy i medale. Nowo wyremontowaną drogę i ścieżkę turystyczną poświęcił ks. Leszek Uroda, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu. Na zakończenie uroczystości, wspólnie przecięto symboliczną wstęgę.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 30.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również