Kamery live
prognoza pogody

Uroczyste obchody Święta Policji w Nowym Targu

22 lipca 2022 18:44

W czwartek, 21 lipca br.  w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. W obecności zaproszonych gości wręczono policjantom awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Były przemowy, gratulacje, podziękowania oraz życzenia satysfakcji i dumy z pełnionej służby. Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie otrzymało 98 funkcjonariuszy.

Uroczyste obchody Święta Policji w Nowym Targu

W uroczystości udział wziął insp. Grzegorz Wyskiel Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, mł. insp. Piotr Dara I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, jak również  kadra kierownicza oraz  policjanci i pracownicy. Policyjne święto zaszczycili swoją obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, insp. Rafał Leśniak, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, duchowni oraz przedstawiciele urzędów, służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z nowotarską policją.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafałowi Leśniakowi przez dowódcę uroczystości Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu nadkom. Machała Janerko. Kolejną częścią ceremonii  było podniesienie flagi państwowej i odtworzenie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Po odśpiewaniu hymnu, minutą ciszy uczczono pamięć naszych zmarłych kolegów asp. Marcina Przygody z Komisariatu Policji w Bodzentynie oraz sierż. szt. Jakuba Opieczyńskiego z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Gospodarz Święta insp. Grzegorz Wyskiel przywitał wszystkich obecnych na uroczystości. Szef nowotarskich policjantów złożył życzenia wszystkim policjantom i policjantkom oraz pracownikom jednostki. Podziękował za oddaną służbę na rzecz mieszkańców powiatu nowotarskiego, pogratulował awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym. Komendant słowa wdzięczności skierował również do przedstawicieli władz samorządowych. Swoje podziękowania i gratulacje złożyli również na ręce komendanta zaproszeni goście. Podczas przemówień padły słowa podziękowań, gratulacji, życzeń dalszych sukcesów dla policjantów i ich rodzin. Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha przekazał na ręce insp. Grzegorza Wyskiela aparat fotograficzny, który wykorzystywany będzie przez policjantów z Zespołu ds. Wykroczeń. Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie otrzymało 98 funkcjonariuszy. Na stopnie podinspektora awansował 1 funkcjonariusz, na komisarza awansował 1 funkcjonariusz, na aspiranta sztabowego – 8 funkcjonariuszy, starszego aspiranta – 12 funkcjonariuszy, aspiranta –  7 funkcjonariuszy, młodszego aspiranta – 27 funkcjonariuszy, sierżanta sztabowego – 19, starszego sierżanta – 10, sierżanta – 4 i na starszego posterunkowego awansowało 8 funkcjonariuszy.

Po wręczeniu aktów mianowania przyszedł czas na odznaczenia. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa małopolskiego podinsp.  Grzegorz Gubała, odznaczył medalem 30-lecia powstania NSZZ Policjantów, Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Grzegorza Wyskiela, brązowym medalem za zasługi na rzecz Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa małopolskiego st. asp. Marcina Bagińskiego oraz asp.szt. Pawła Jarosza.

Podczas uroczystości za wzorową postawę wyróżniony został st. asp. Marcin Bagiński, który z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafała Leśniaka otrzymał list gratulacyjny Zastępcy Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Krzysztofa Kozieła.

Następnie, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Targu insp. Grzegorzem Wyskielem wręczyli przedstawicielom samorządów podziękowania za doskonałą współpracę i wsparcie nowotarskiej Policji.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu zakończyło złożenie meldunku insp. Rafałowi Leśniakowi przez dowódcę uroczystości.

Tegoroczne obchody Święta Policji swoją obecnością uświetniły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej. Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej jest jedną z najstarszych organizacji, której powstanie datowane jest na rok 1916. To prężnie działająca grupa Pań, które pielęgnują miejscowe tradycje i zwyczaje. W budynku komendy Panie zorganizowały wystawę przedstawiającą dawne tradycje związane z obchodem świąt oraz zwyczajów ludowych, a także poczęstunek składający się z regionalnych potraw.

Organizację uroczystości wsparł Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Dopełnieniem uroczystych obchodów Święta Policji będzie Msza Święta w intencji służb mundurowych, któa odbędzie się w niedzielę tj. 24 lipca br. o godzinie 10.00  w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

tekst, zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

 

os 22.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również