Kamery live
prognoza pogody

Umorzono postępowanie w sprawie kradzieży Kwiatowej Damy

2 września 2021 14:52

Policja umorzyła postępowanie w sprawie uszkodzenia i kradzieży Kwiatowej Damy. Powodem jest niemożność  ustalenia tożsamości sprawców zdarzenia kwalifikowanego jako przestępstwo. Jeśli pojawią się jednak dodatkowe okoliczności, które pomogą ustalić kto stoi za tym aktem wandalizmu, policja powróci do sprawy. 

Umorzono postępowanie w sprawie kradzieży Kwiatowej Damy

Dekoracja pojawiła się na nowotarskim rynku w czerwcu br. i niedługo potem została zniszczona. Straty oszacowano na ok. 4 tys. zł. Jej naprawą zajęła się firma wykonawcza z Wrocławia, nie obciążając już dodatkowymi kosztami magistratu. Dewastację zgłoszono na policję, a od momentu naprawy kwiatowej instalacji, jej górna część tj. tułów i głowa, chowane są na noc do ratusza. Dama “znika” też z płyty rynku przy gorszej pogodzie. 

Jak skomentowała podczas wczorajszej komisji kultury wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg – niedobrze, że sprawę umorzono, gdyż sprawcy powinni ponieść karę, by na przyszłość  nie dochodziło do równie oburzających, destrukcyjnych czynów. 

os 02.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również