Kamery live
prognoza pogody

Ulmowie. Błogosławiona rodzina w Kinie MCK Nowy Targ

Od czwartku 21 wrzenia zapraszamy na nową premier do Kina MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) film Ulmowie. Błogosławiona rodzina, film o dobru, które pokonuje zo. Bilety: 18 zł normalne i 16 zł ulgowe. Bądźcie z nami.

Ulmowie. Błogosławiona rodzina w Kinie MCK Nowy Targ

Ulmowie. Błogosławiona rodzina, re. Dariusz Walusiak, prod. Polska 2023, 75 min., od 12 lat, po polsku

21 września (czwartek) godz.18.10

24 września (niedziela) godz.19.00

26 września (wtorek) godz.19.00

Opis: Gdy rozpoczynały się do niego zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbiera materiały, rejestrowa relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywa nowe fakty, bada motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i tych odpowiedzialnych za t i inne zbrodnie. Pierwszym rozmówcą nagranym w 2004 roku był brat Józefa Ulmy. Dzisiaj tak on, jak i kilkunastu innych świadków, których wypowiedzi zarejestrowano na potrzeby filmu, już nie żyją.

Pretekstem do zamknięcia i opowiedzenia nareszcie tej historii stało si jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii Kościoła. Po raz pierwszy na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko! Ten bezprecedensowy fakt nadaje dziełu reżysera ostateczny kształt. Ulmowie. Błogosławiona rodzina nie jest już w pierwszej kolejności filmem o zbrodni i nienawiści, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieści o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia; o człowieczeństwie, które triumfuje

Zapraszamy na seans, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje, pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pyta w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni są już witymi, a wici to wzór do naśladowania.

 

ag 20.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Ania 21:58 24.09.2023

Może pojadę na ten film 👍

Rysia 21:57 24.09.2023

Proszę o muzykę góralska w radiu alex i zapowiadanie w gwarze góralskiej 👍🤔 To co teraz słucham to mi się nie podoba 😜

Zobacz również