Kamery live
prognoza pogody

Ulicę Królowej Jadwigi czeka remont

Wyciszenie Włącz dźwięk

W ramach rządowego dofinansowania przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa pieszych, miasto wyremontuje trzy przejścia znajdujące się w obrębie ul. Królowej Jadwigi, a przy okazji – również jezdnię i chodniki. Chodzi o fragment od ul.  Krzywej do Kilińskiego.

Dofinansowanie do przebudowy samych przejść było bardzo wysokie i wynosiło 80%, dzięki czemu miastu, w ramach dwóch złożonych wniosków, udało się zdobyć na te inwestycje 421 tys. zł. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i uspokojenia ruchu planuje się realizację tzw. przejść wyniesionych. Ale nie tylko.

-Ponieważ program dofinansowań na to pozwalał, zaprojektowaliśmy to w ten sposób, aby na tym odcinku wyremontować nie tylko same przejścia, ale również chodniki i jezdnię – mówi burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

To już tzw. koszty niekwalifikowane, które pokryje miejski budżet. Inwestycja przewidziana jest do realizacji jeszcze w tym roku.

 

os 04.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Han 21:16 05.09.2021

Czy rekultywacja również będzie miała miejsce? Miejsce na parę drzew z pewnością się znajdzie.

Zobacz również