Kamery live
prognoza pogody

Ukradli ubrania i po kilku dniach wpadli

11 stycznia 2018 09:45

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę z Nowego Targu, sprawców kradzieży ubrań sportowych.

Ukradli ubrania i po kilku dniach wpadli

Zdarzenie miało miejsce w dniu 2 stycznia 2018 roku po godzinie 16:00 w jednym z nowotarskich marketów. Para weszła do sklepu z odzieżą sportową i po obejrzeniu i przymierzeniu kilku ubrań, udali się do wyjścia. W chwili przechodzenia przez bramki zabezpieczające włączył się alarm i natychmiast zaczęli uciekać. W pościg za nimi ruszył jeden z pracowników sklepu, jednak stracił ich z oczu. Na miejsce przyjechała policja i po obejrzeniu zapisu monitoringu okazało się, że sprawcy założyli na siebie kilku warstw odzieży i zerwali klipsy zabezpieczające pozostawiając je w przymierzalni. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła 580 złotych.

W wyniku pracy policjantów w dniu 8 stycznia br. udało się ustalić sprawców kradzież, którymi okazali się 20- letnia nowotarżanka oraz jej 3 lata starszy kolega, również mieszkaniec Nowego Targu.

W trakcie przesłuchania sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Część skradzionego mienia odzyskano.

os 11.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również