Kamery live
prognoza pogody

Udany rewanż na “Pingwinach”

29 sierpnia 2017 21:25

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ zapisali na swoim koncie kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem „Szarotki” pokonały na własnym lodowisku Pingwinów z Preszowa, rewanżując się im tym samym za wyjazdową porażkę sprzed tygodnia.

Udany rewanż na

Bohaterem spotkania był Oskar Jaśkiewicz, autor dwóch bramek w tym tej zwycięskiej zdobytej 19 sekund przed syreną końcową. Zresztą obrońcy Podhala wyręczali dzisiaj napastników w zdobywaniu goli. Tego trzeciego – zdecydowanie najładniejszego ze wszystkich – zdobył bowiem partner Jaśkiewicza z formacji, Damian Tomasik.

Akurat tak wyszło. Nie ważne kto zdobywa gole, ważne żebyśmy wygrywali – podkreśla Jaśkiewicz, który oba gole zdobył w momencie gry w liczebnej przewadze swojej drużyny – Przy tym drugim trafieniu nie było wiele czasu. Marcin Kolusz podjechał do mnie przed wznowieniem, powiedział żebym po prostu oddał celny strzał na bramkę. I tak też zrobiłem. Strzał nie był silny, ale nie zawsze taki musi być. Ważne by był skuteczny. Na pewno nie było to łatwe dla nas spotkanie. Wciąż czujemy w nogach ciężkie treningi. Dopiero w przyszłym tygodniu mamy zejść z obciążeń i wtedy ta świeżość powinna wrócić – przekonuje 21 latek, który powoli wyrasta na lidera defensywy „Szarotek”. – Bardzo fajnie gra mi się z Damianem. Z meczu na mecz coraz lepiej się rozumiemy. Świetnie się uzupełniamy. Na razie udaje się nam grać na „zero” z tyłu. Oby jak najdłużej. Mam nadzieję, że tę dobrą grę potwierdzimy już w lidze – dodaje.

Zadowolony z postawy swoich zawodników był trener Podhala Marek Ziętara. – Przede wszystkim jeżeli chodzi o organizację gry to już dzisiaj był widoczny zarys tego co chcemy grać w lidze – uważa szkoleniowiec – Fajnie też wyglądała dzisiaj gra w liczebnej przewadze. W taki sposób zdobyliśmy dwie bramki, obie w bardzo prosty sposób. Oczywiście i tym razem nie ustrzegliśmy się błędów, ale nie ma idealnych drużyn. Błędy popełnia każdy, ale trzeba robić wszystko by w meczu było ich jak najmniej. Cały czas daleko nam jeszcze do optymalnej formy fizycznej. Mamy jednak jeszcze 12 dni do rozpoczęcia sezonu. Jest jeszcze więc czas by tę „świeżość” odzyskać – uważa Ziętara.

W dzisiejszym spotkaniu w szeregach Podhala brakowało Białorusina Denisa Dalidowicza, który wyjechał do Mińska by załatwić sprawy wizowe. Wrócić ma we środę. 

Komplikuje się sprawa transferu obrońcy, na co mocno naciska działaczy trener Ziętara. Upadł w tej kwestii już temat Łotysza Maksima Sirokovsa.

Już wielokrotnie podkreślałem, że potrzebujemy jeszcze jednego obrońcę. Mamy bardzo mało zawodników na tej pozycji, a biorąc pod uwagę, że sezon jest długi i wyczerpujący może przysporzyć to nam sporo problemów. Wiele jednak w tej kwestii nie mam do powiedzenia. Wszystko leży w gestii zarządu – podkreśla opiekun „Szarotek”.

Po zakończeniu spotkania kibice Podhala odśpiewali gromkie „Sto Lat” obchodzącemu dzisiaj 41 urodziny Jarosławowi Różańskiemu.

Kolejne, ostatnie już spotkanie sparingowe nowotarżanie zagrają w sobotę, kiedy we własnej hali zmierzą się z drużyną HC GKS Katowice.

TatrySki Podhale Nowy Targ-HC Penguins Presov 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Balaz 12, 1:1 Jaśkiewicz 39, 2:1 Tomasik 39, 2:2 Petro 48, 3:2 Jaśkiewicz 60.

Podhale: Raitums – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz – Wojdyła, Samarin, Michalski, Ogrodnikow, Biezais – Sulka, Mrugała, Podlipni, Neupauer, Różański- Kapica, Wsół, Wolski,Siuty, Svitac.

NT24TV 29.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również