Udana próba generalna

31 lipca 2016 07:48

Udanie w swoim ostatnim spotkaniu sparingowym przed inauguracją 3 ligi zaprezentowali się piłkarze Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie pokonali 2:0 w Krakowie swojego ligowego przeciwnika Garbarnię.

Wiadomo, że to tylko sparing i z dystansem trzeba podejść do wyniku, ale na pewno to zwycięstwo bardzo pozytywnie odbije się na psychice moich zawodników i do ligi przystąpimy w bojowych nastrojach – uważa trener Podhala, Marek Żołądź – Do tej pory nie wiodło się nam w meczach z Garbarnią. W zeszłym sezonie dwukrotnie przegraliśmy w nimi w lidze i raz w pucharze. Teraz wreszcie udało się nam znaleźć na nich sposób. Mam nadzieję, że powtórzymy to już w meczach o stawkę. Nie tylko wynik cieszy, ale również i nasza postawa szczególnie w pierwszej połowie. To było naprawdę bardzo dobre 45 minut w naszym wykonaniu. To my stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych, z których wykorzystaliśmy jednak tylko jedną. Fajnie wychodziła nam gra z kontrataku, którymi co rusz nękaliśmy defensywę Garbarni. Po przerwie już inicjatywa należała do naszych rywali. Skutecznie jednak się broniliśmy, w czym pomógł nam świetnie spisujący się w naszej bramce spisał się Mikołaj Gorzelański. W końcówce udało się nam przypieczętować wygraną drugim golem – dodaje Żołądź.

Bramki dla nowotarżan zdobyli Sebastian Świerzbiński oraz testowany 17 letni Konrad Buć, ostatnio zawodnik Stali Rzeszów. W szeregach Podhala sprawdzani byli jeszcze Adrian Ligienza oraz Arkadiusz Zawiślan. Ligienza w swojej dotychczasowej karierze zaliczył już sporą ilość klubów. Był m.in. zawodnikiem Wisły Kraków, Motoru Lublin, Chojniczanki Chojnice, Avii Świdnik, Polonii Warszawa, szwedzkiego Gullringens, Dolcanu Ząbki a ostatni Broni Radom. Zawiślan z kolei jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz, ostatnio grającym w Barciczance Barcice.

Każdy z nich pokazał się z dobrej strony. Na pewno będziemy poważnie się zastanawiać nad ich kandydaturami – przyznał Żołądź.

Zawodnikiem Podhala nie będzie testowany w poprzednich meczach sparingowych Mateusz Pluta, który zdecydował się zostać w swoim macierzystym klubie Orkan Raba Wyżna

Garbarnia Kraków – NKP Podhale Nowy Targ 0:2 (0:1)

Bramki dla Podhala: Świerzbiński, Buć.

Podhale: Sotnicki (46 Gorzelański) – Basta (46 Bobak), Mikołajczyk (46 Bedronka), Ochman (46 Urbański), Drobnak (46 Zawiślan)– Czubin (46 Ligienza), Jaworski (66 Kobylarczyk), Jandura (46 Buć), Nawrot (63 Kwiatek) – Dziadzio (46 Pająk, 66 Jaworski), Świerzbiński (46 Piwowarczyk).