Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie SP nr 3 w Zakopanem ewakuowani. Nieznany chemiczny zapach

25 stycznia 2024 09:39

Tatrzańscy policjanci zabezpieczają teren wokół Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, gdzie obecnie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej prowadzi działania ratownicze, po tym jak tuż po godz. 7 wewnątrz budynku dało się wyczuć nieznany chemiczny zapach.

Uczniowie SP nr 3 w Zakopanem ewakuowani. Nieznany chemiczny zapach

– Niezwłocznie po wystąpieniu możliwego zagrożenia personel szkoły ewakuował na zewnątrz sześcioro uczniów. Na teren szkoły nie wpuszczono pozostałych uczniów, a dyrekcja szkoły odwołała zajęcia. W drodze do Zakopanego jest specjalna jednostka ratownictwa chemicznego PSP, która oceni z jakim zagrożeniem mamy do czynienia – relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Przez cały czas działań KP PSP Zakopane tatrzańscy policjanci będą zabezpieczali teren oraz współpracować z ratownikami.

– Po zakończeniu interwencji i ustaleniu jego przyczyny będziemy podejmować działania aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia – informuje rzecznik.

Fot. KPP Zakopane

ag 25.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również