Kamery live
prognoza pogody

Uczniowie “jedenastki” rywalizują w tegorocznej Odysei Umysłu

10 marca 2020 22:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dwie z pięciu drużyn Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu awansowały z eliminacji regionalnych w Katowicach do ogólnopolskiego finału tegorocznej edycji Odysei Umysłu, który odbędzie się w Gdyni. W międzynarodowym programie edukacyjnym bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów – najlepsi z nich zmierzą się ze sobą w Stanach Zjednoczonych.

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu biorą udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Odyseja Umysłu. Rokrocznie rywalizuje w nim kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Wśród nich znajdują się również reprezentanci z Nowego Targu, którzy w przygotowanych przez siebie przedstawieniach scenicznych muszą rozwiązać jeden z podanych przez organizatorów problemów. Im większa pomysłowość i wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia, tym bardziej rośnie szansa na sukces.

 – W naszym problemie trzeba było wybrać i przedstawić niewyjaśnioną zagadkę sprzed lat – tłumaczy Inga Tworek, uczestniczka tegorocznej edycji Odysei Umysłu. – Wybraliśmy Yetiego, przedstawialiśmy jego tajemnice i detektyw musiał odkryć czy Yeti rzeczywiście istnieje.

W eliminacjach regionalnych tegorocznej edycji Odysei Umysłu, które odbyły się w Katowicach, zaprezentowało się ponad 50 różnych drużyn. Wśród nich pięć grup uczniowskich ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Jednej z nich udało się awansować do ogólnopolskiego finału, a dwie grupy juniorskie występowały poza konkursem jako forma przygotowania do kolejnych edycji Odysei.

 – Mam nadzieję, że ten finał ogólnopolski również zakończy się sukcesem, tak jak w zeszłym roku, gdzie grupa z Szkoły Podstawowej nr 11 reprezentowała miasto i województwo na finałach światowych w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Michigan – tłumaczy Robert Furca, dyrektor szkoły.

Ogólnopolski finał w Gdyni zaplanowany został na pierwszy weekend kwietnia. Materiał video oraz galeria zdjęć z eliminacji regionalnych Odysei Umysłu w Katowicach znajdziecie niżej.

/ps/

Piotr Starmach 10.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również