Kamery live
prognoza pogody

Uczennice II LO laureatkami ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży

2 maja 2019 00:11

Uczennice II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, zostały laureatkami XXV edycji ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Uczennice II LO laureatkami ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży

Aleksandra Ostapczuk i Karina Kustwan z klasy 2d o profilu j. polski, historia, j. angielski zrealizowały autorski projekt edukacyjny pt. „Ks. Jan Madej – wielki działacz podhalański”. Do konkursu zgłoszono 453 prace z całej Polski. Projekt zdobył uznanie jury, co zostało wyrażone w recenzji: „Drogie Uczestniczki, gratulujemy świetnie zrealizowanego projektu. Podjęte przez Was działania, stworzona strona internetowa są imponujące. Plusem Waszego projektu jest także nawiązanie współpracy z mediami, co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu”. Przedsięwzięcie było realizowane we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu i zostało objęte honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.

Ola i Karina zdobyły tym samym mandaty poselskie na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca 2019 r. w Warszawie. Sejm Dzieci i Młodzieży porusza tematy ważne dla kształtowania postaw młodych Polaków, ponieważ jego głównym celem jest edukacja do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym na zasadach demokratycznych.

Już od pięciu lat z rzędu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu odnoszą sukcesy w tym prestiżowym konkursie. Realizacja projektów i czynny udział w obradach Sejmu stanowią niebywałą okazję do podnoszenia swoich kompetencji społecznych i obywatelskich.

mat. nadesłane

os 02.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również