Kamery live
prognoza pogody

Uczeń nowotarskiego “Ekonomika” dostał się do etapu centralnego Olimpiady Geograficznej

18 marca 2024 11:42

Maciej Klamerus z klasy 3TOT  Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu dostał się do etapu centralnego L Olimpiady Geograficznej

Uczeń nowotarskiego

Etap pierwszy polegał na napisaniu pracy na wybrany temat geograficzny.

10 i 11 lutego 2024 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie odbył się etap wojewódzki. Pierwszego dnia uczestnicy musieli się zmierzyć aż z 3 testami i udzielić odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. Tematyka obejmowała cały zakres wiedzy geograficznej zdobywanej w szkole średniej (geografia fizyczna, geografia społeczno-geograficzna, oraz obie w ujęciu Polski).

Następnego dnia walczyło już ze sobą tylko ok. 20 zakwalifikowanych z poprzedniego dnia. 

W drugiej części na uczestników czekał do rozwiązania quiz, a następnie zaprezentowanie i omówienie wylosowanego zagadnienia, które realizowane było przed komicją w formie ustnej. Tematem było omówienie zagadnienia “zależność między działalnością człowieka a środowiskiem na wylosowanym obszarze”.

Ostatecznie Maciek uplasował się na 8 miejscu w województwie oraz tym samym zapewnił sobie miejsce na ogólnopolskich finałach w Łodzi, które będą się odbywać w dniach 18-21 kwietnia 2024 r.

/źródło: ZSE Nowy Targ/

Andrzej Lach 18.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również