Kamery live
prognoza pogody

Uciekał przed radiowozem. Złodziejska szajka z Rabki w rękach policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali trzech mężczyzn za kradzież paliwa oraz akumulatorów z maszyn budowlanych. Zatrzymani usłyszeli osiem zarzutów, za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Uciekał przed radiowozem. Złodziejska szajka z Rabki w rękach policji

W minioną niedzielę przed północą, w miejscowości Lasek policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę stojącego przy volkswagenie, którzy na widok radiowozu nagle uciekł w zarośla. W środku pojazdu pozostał 17-letni chłopak. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekinierem, który po chwili został zatrzymany. Podczas przeszukania volkswagena funkcjonariusze znaleźli w środku kanister z paliwem, wężyki i akumulatory. Okazało się, że akumulatory zostały skradzione chwilę wcześniej z koparki, a olej napędowy ze spycharki zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości.   

Jak się okazuje, radiowóz nadjechał w bardzo złym momencie dla złodziei, gdyż właśnie przygotowywali się do kradzieży kolejnych akumulatorów i zostali spłoszeni przez funkcjonariuszy. Podczas czynności ustalono, że w kradzieżach brał udział jeszcze jeden 37-letni mężczyzna, który został zatrzymany następnego dnia rano.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że złodziejska szajka miała na swoim koncie jeszcze kilka podobnych przestępstw. Pod koniec ubiegłego roku w Chabówce próbowali ukraść olej z maszyn budowlanych. Podczas kradzieży i usiłowania kradzieży dokonali wiele zniszczeń powodując straty na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych.

17, 31 i 37-latek są mieszkańcami gminy Rabka-Zdrój. Wczoraj usłyszeli łącznie osiem zarzutów. Podejrzani odpowiedzą za trzy kradzieże z włamaniem i zniszczenie mienia, kradzież i usiłowanie kradzieży, za co grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 13.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Bass 20:54 16.01.2021

🤦‍♂️😁😁😁😁😁

duch 03:00 14.01.2021

pokaz swoją twarz A na pewno zobaczysz ich twarze Ale wtedy już ci będzie tak wesoło

duch 00:39 14.01.2021

pokaż swój A więcej nie będziesz chciał wiedzieć

Maximus 14:47 13.01.2021

Czemu policja nie udostępni wizerunków tych złodziei. Inni by się może zastanowili.

Zobacz również