Kamery live
prognoza pogody

Uciekał przed policją, bo był pijany i nie miał prawa jazdy

17 kwietnia 2023 23:59

Policjanci z grupy SPEED zakopiańskiej drogówki namierzyli volkswagena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyspieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Kiedy po krótkim pościgu został zatrzymany, okazało się że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Uciekał przed policją, bo był pijany i nie miał prawa jazdy

Dzisiaj rano, policjanci grupy SPEED zakopiańskiej drogówki prowadzili działania kontrole w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Tym razem w miejscowości Czerwienne, w trakcie pomiaru prędkości jazdy, funkcjonariusze namierzyli volkswagena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał podawany przez umundurowanego policjanta. Dlatego też funkcjonariusze natychmiast podjęli za nim pościg. W trakcie ucieczki kierujący popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na jednej z posesji w miejscowości Ząb, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i zaczął uciekać na piechotę. Mundurowi zatrzymali go. To 28-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, gdyż w 2021 roku stracił je za jazdę po alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszy niebawem zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. 

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

R.W./zdj./#policjazakopane

os 17.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również