Kamery live
prognoza pogody

U nas wiosna, w górach nadal zima

11 kwietnia 2021 11:16

To jak na razie spokojny weekend na górskich szlakach. Tylko na tę chwilę ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR odnotowali jeden wypadek. Mimo to goprowcy przestrzegają przed zdradliwymi, zimowymi warunkami w wyższych partiach gór.

U nas wiosna, w górach nadal zima

/fot. Grupa Podhalańska GOPR/

W góry zawitała wiosna, ale w wyższych partiach, np. na Babiej Górze i na Turbaczu nadal panują warunki zimowe. Słoneczna pogoda zachęca do górskich wycieczek przez co ruch turystyczny w górach jest duży.

 – Na chwilę obecną odnotowaliśmy jeden wypadek górski – informują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. – W rejonie Wysokiej w Małych Pieninach na skutek upadku bolesnego urazu barku doznał wędrujący w tej okolicy turysta. Po dotarciu do niego ratownicy zaopatrzyli uraz, a następnie ewakuowali go do Jaworek.

W tym tygodniu pogoda na Podhalu ma ulec załamaniu, synoptycy przewidują kolejne opady śniegu. W górach, m.in. w Gorcach czy na Babiej Górze, warunki do uprawiania turystyki się pogorszą.

Piotr Starmach 11.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również