Tytuł na wyciągnięcie ręki

30 sierpnia 2022 18:30

Dużych emocji w każdym ze spotkań dostarczyła nam XII kolejka rozgrywek o mistrzostwo Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Najwięcej uwagi przykuwało starcie Jogi Bonito z Gazdą. Między tymi zespołami rozgrywa się bój o drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu. Do przerwy prowadziła Joga. Zaraz na początku drugiej połowy podwyższyła prowadzenie. Gazda ruszył w pościg i zdołał doprowadzić do remisu, którym ostatecznie mecz się zakończył.

Ten wynik sprawił, że losy mistrzostwa praktycznie się przesądziły. 11 zwycięstwo w 11 meczu zapisała bowiem na swoim koncie Paka Jana, która szczególnie w drugiej połowie zdominowała starcie z KDRK.

Pierwszego w sezonie zwycięstwa doczekali się gracze STC, którzy mimo problemów kadrowych i grą „gołą” siódemką wygrali 2:1 z GIM Forteca. „Ojcem” zwycięstwa okazał się autor obu goli dla zwycięzców, Michał Garcarz.

Bramkarze byli pierwszoplanowymi postaciami w meczu Pro Contract Dragon Ball z Galerią Wnętrz, które zakończyło się remisowo 2:2.

Pro Contract Dragon Ball – Galeria Wnętrz 2:2 (0:0): Marszałek 2 – Margosiak , Sojka. A

Joga Bonito – Gazda 2:2 (1:0): Kudasik, Dutkiewicz – P. Worwa, Kolasa.

KDRK – Paka Jana 1:4 (1:1): Zając – Anioł, Sobczak, Mikoś, Kuchta.

Gim Forteca – STC 1:2 (0:1): Gaździak – Garcarz 2.