Kamery live
prognoza pogody

Tylko wczoraj – dwa wypadki z udziałem motocykli

18 czerwca 2021 10:26

Tylko wczoraj na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem motocykli. W obu zdarzeniach poszkodowani zostali motocykliści. Policja apeluje o ostrożna jazdę!

Tylko wczoraj - dwa wypadki z udziałem motocykli

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10, w Ochotnicy Górnej. Na miejscu ustalono, że kierujący motocyklem, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jeepem. Kierowca jednośladu został przewieziony do szpitala. Zarówno kierujący samochodem, jak i motocyklem byli trzeźwi. Ostatecznie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca jednośladu został ukaranym mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem motocykla doszło około godziny 13, w Ludźmierzu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 957 z ul. Na Brzegu. Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem dostawczym marki Peugeot, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku miejscowości Ludźmierz i doprowadził do zderzenia z motocyklem jadącym w kierunku Nowego Targu.

63-letni motocyklista z urazem miednicy został przewieziony do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu czynności procesowe wykonywali policjanci ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniali śledczy z nowatorskiej komendy w prowadzonym postępowaniu.

W ostatnich latach liczba jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła. Niestety, wraz z jej wzrostem, zwiększa się liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożną jazdę.

os 18.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również