Kamery live
prognoza pogody

Tylko w styczniu – 672 mandaty dla turystów lekceważących obowiązek zakrywania ust i nosa

4 lutego 2021 12:13

Zgodnie z przepisami, nadal mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych oraz zachowania dystansu społecznego. Jak zauważa tatrzańska policja, turyści nagminnie lekceważą ten obowiązek. Tylko w styczniu 2021 roku zakopiańscy policjanci nałożyli 672 mandaty karne na osoby nieprzestrzegające tego obowiązku. W 79 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do Sądu.

Tylko w styczniu - 672 mandaty dla turystów lekceważących obowiązek zakrywania ust i nosa
Szczególnie w weekendy tatrzańscy policjanci obserwują jak turyści nagminnie lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa. Na każde takie zachowanie funkcjonariusze reagują wyciągając konsekwencje. Tylko w styczniu 2021 roku tatrzańscy policjanci nałożyli 672 mandaty karne na osoby nieprzestrzegające tego obowiązku. W 79 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do Sądu. Dotychczasowe wyroki skazujące zakopiańskiego sądu potwierdziły zasadność działania policjantów.

Pamiętajmy, że noszenie maseczki na brodzie lub pod nosem to nie jest odwaga i pewien szpan, ale daleko posunięty egoizm i brak odpowiedzialności. Maseczka nie ma nas chronić przed innymi, ale innych przed nami – przed zakażeniem od nas, jeżeli bylibyśmy nosicielem!

źrodło: KPP Zakopane

os 04.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również