Kamery live
prognoza pogody

Tylko w miniony weekend – czterech nietrzeźwych na drogach powiatu nowotarskiego

24 grudnia 2018 13:00

W sobotę w Nowym Targu po godzinie 22.30, 17-letnia kierująca audi miała ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierowała pojazdem nie mając do tego wymaganej kategorii prawa jazdy. W Klikuszowej w niedzielę rano 51-letni kierujący volkswagenem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Rekordzista kierujący skodą zatrzymany w Jabłonce przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce w niedzielę miał blisko 2,5 promila.  Najbardziej tragiczny finał jazdy pod wpływem alkoholu miał miejsce w sobotę wieczorem w Chyżnem. 42-letni kierujący audi biorący udział w zdarzeniu drogowym miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna potrącił 58-letniego pieszego, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Tylko w miniony weekend - czterech nietrzeźwych na drogach powiatu nowotarskiego

Eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu to jedno z głównych zadań funkcjonariuszy podczas działań w okresie świątecznym. Tylko w sobotę i w niedzielę na terenie powiatu nowotarskiego ujawniono czterech nietrzeźwych kierujących.

W sobotę wieczorem w miejscowości Chyżne 42-letni kierujący audi biorący udział w zdarzeniu drogowym miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna potrącił 58-letniego pieszego, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Dokładne przyczyny, okoliczności i winę za spowodowanie tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

W sobotę w Nowym Targu po godzinie 22.30, 17-letnia kierująca audi miała ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierowała pojazdem nie mając do tego wymaganej kategorii prawa jazdy. W Klikuszowej w niedzielę rano 51-letni kierujący volkswagenem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Oboje stracili prawo jazdy. Za kierowanie będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Rekordzista kierujący skodą zatrzymany w Jabłonce przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce w niedzielę miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 5 lat i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o rozsądek i nie prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na nasz refleks i koncentrację, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Ryzykowne jest też wsiadanie za kierownicę następnego dnia rano, kiedy wieczorem spożywaliśmy alkohol. Warto się przebadać przed wyjazdem. Na recepcji w budynku Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komisariacie Policji w Rabce-Zdrój i Krościenku nad Dunajcem dostępny jest samoobsługowy alkomat Alcoblow.  

Prosimy również o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, alkohol i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach. Sprawmy, aby ten świąteczny okres był czasem spokojnym i radosnym  spędzonym w rodzinnym gronie.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 24.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również