Kamery live
prognoza pogody

Tylko w jeden wieczór – aż dwa wypadki z udziałem motocykli

13 września 2021 13:38

W niedzielny wieczór na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranni zostali motocykliści. Zdarzenia miały miejsce w Czarnym Dunajcu i Ochotnicy Górnej. 

Tylko w jeden wieczór - aż  dwa wypadki z udziałem motocykli

Do pierwszego wypadku doszło ok. godziny 18:00 w Czarnym Dunajcu na ulicy Kamieniec Górny.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się z motocyklem marki Aprilla, który był już w trakcie wyprzedzania audi. 44-letni motocyklista z powiatu tatrzańskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Ponadto 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane podczas powadzonego postępowania przez policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu.

Zaledwie dwie godziny później – około godziny 20.00, w Ochotnicy Górnej, kierujący samochodem osobowym marki Opel podczas skrętu w lewo zderzył się  z jadącym z naprzeciwka crossem. 24-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy! Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii – apeluje policja.

źródło: KPP Nowy Targ

os 13.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również