Kamery live
prognoza pogody

Tylko u nas! Transmisja LIVE z hokejowej inauguracji sezonu w Nowym Targu

10 września 2017 09:17
Wyciszenie Włącz dźwięk

To już dzisiaj startuje Polska Hokej Liga. Drużyna TatrySki Podhala Nowy Targ sezon zaczyna od starcia na własnym lodowisku z Automatyką Gdańsk. Portal nowytarg24.tv tradycyjnie przeprowadzi z tego spotkania internetową transmisję live. Początek godzina 17:50

W kadrze „Szarotek” w porównaniu z poprzednim sezonem doszło do dużych zmian. Odeszło aż 13 zawodników. W ich miejsce sprowadzono nowych. 

Trener Marek Ziętara bardzo ostrożnie wypowiada się na temat szans i celów swojego zespołu.  

Będzie bardzo trudno. Trzeba być realistą. Są mocniejsi od nas finansowo i co za tym idzie kadrowo. Niemniej liga jest długa i wiele może się w niej wydarzyć. Gdy dochodzi do tak dużych zmian w zespole jak w naszym, to zawsze jest wielka niewiadoma. Pierwsze kolejki pokażą jaką siłą dysponować będą nasi rywale. Niemniej widać, że kluby mocno się spinają. Dokonały poważnych zbrojeń. Przeciwnicy wykorzystali limit obcokrajowców, a nawet go przekroczyli. Zbroją się w związku z programem PZHL, który zakłada redukcję drużyn w PHL do ośmiu. Każdy wybiega do przodu i stara się budować taką ekipę, by za rok znaleźć się w ósemce – podkreśla Ziętara. 

W podobnym tonie wypowiadają się zawodnicy. 

Ciężko wyrokować już teraz na co nas stać. Zresztą w sporcie teoria rzadko idzie z praktyką. Mamy praktycznie nową drużynę. Na ten moment jest za wcześnie by ocenić jej potencjał. Czas pokaże czy mamy go na tyle by walczyć o czołowe lokaty. Jestem dobrej myśli, choć też patrząc na to co dzieje się w innych zespołach, jestem świadom tego jak trudne zadanie przed nami. Fajne jest to, że w zespole daje się wyczuć ducha walki, a to powinno cechować tą drużynę – przekonuje Krzysztof Zapała, jeden z tych zawodników obok Jarosława Różańskiego, Macieja Sulki czy wracającego do Nowego Targu po 7 latach przerwy Marcina Kolusza, którzy mają stanowić fundament zespołu w sezonie 2017/2018.

 

NT24TV 10.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również