Kamery live
prognoza pogody

Tylko przez weekend ośmiu kierowców straciło prawo jazdy

28 lipca 2020 12:19

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. To główna przyczyna zatrzymania dokumentów prawa jazdy w ostatnich dniach przez nowotarskich policjantów.

Tylko przez weekend ośmiu kierowców straciło prawo jazdy

 

Nadmierna prędkości, policyjna kontrola, mandat karny i utrata prawa jazdy. Taki los spotkał ośmiu kierujących, którzy w weekend przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wykroczenia zostały ujawnione w Jabłonce, Ostrowsku i Orawce. Policjanci prowadzili pomiary prędkości statycznie i dynamicznie. Pięciu z ośmiu kierujących to młode osoby w wieku od 20 do 29 lat. Za przekroczenie prędkości zgodnie z taryfikatorem o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 28.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również