Kamery live
prognoza pogody

Turystyczny sukces uczniów nowotarskiego “Ekonomika”

2 marca 2023 12:40

W dniu 4 stycznia 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu –  Klaudia Świętek z klasy IV oraz Maciej Klamerus z klasy II, uczący się w zawodzie Technik Organizacji Turystyki, udali się do Myślenic, aby wziąć udział w etapie okręgowym X Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wzięło w nim udział ponad 230 uczniów z całej Polski.

Turystyczny sukces uczniów nowotarskiego

Etap ten składał się z dwóch części, testu zawierającego 40 pytań  z zakresu  marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego  zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki turystycznej po Łodzi. Obie części zawierały sporo pytań z zakresu turystyki miejskiej, m.in. atrakcji turystycznych miast, promocji turystyki miejskiej czy największych ośrodków turystycznych na świecie, gdyż to właśnie turystyka miejska jest motywem przewodnim tegorocznej olimpiady. 

Komitet Główny Olimpiady ogłosił listę najlepszych 30 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do finału. Wśród nich znaleźli się Klaudia Świętek i Maciej Klamerus. Będą oni reprezentować nowotarski Zespół Szkół Ekonomicznych w finale olimpiady, który zaplanowano w dniach 12-15.04.2023 w Łodzi. Opiekunami merytorycznymi uczniów są: pani Iwona Białoń i pan Piotr Mrugała.

mat. szkoła

os 02.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również