Turniej szachowy “Sto na sto – ku chwale Ojczyzny”
W minioną sobotę w Parku Miejskim odbył się plenerowy turniej szachowy – wyjątkowy, gdyż zorganizowany w 100-lecie odzyskania Niepodległości. W rozgrywkach wzięło udział około 20 zawodników w kategoriach juniorów i seniorów.

Szachowe mecze rozgrywane były w parkowej altanie, przystrojonej w biało-czerwone barwy, flagi i dekoracje, które powstały dzięki wolontaryjnej pracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patriotyczne dekoracje przepięknie podkreślały rocznicowy charakter wydarzenia. Inicjatorem wydarzenia był pan Marek Borowicz, a w organizację turnieju zaangażowany był mocno Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.
Po wyłonieniu złotych medalistów w poszczególnych grupach, najlepsi zagrali ze sobą na dużych, plenerowych szachach.
Puchar burmistrza trafił ostatecznie w ręce Łukasza Radwańskiego z grupy seniorów. Najlepszą juniorką okazała się z kolei Beata Pudzisz. Srebrne medale w poszczególnych grupach zdobyli Mateusz Arendarczyk i Szymon Batkiewicz, a brązowe – Kajetan Kowalczyk i Wiesław Węgrzyn.
Relacja telewizyjna z wydarzenia i wywiad z p. Markiem Borowiczem – w dzisiejszym “Przeglądzie Tygodniowym”.
/os
Komentarze