PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Turniej szachowy “Sto na sto – ku chwale Ojczyzny”

20 czerwca 2018 14:33

W minioną sobotę w Parku Miejskim odbył się plenerowy turniej szachowy – wyjątkowy, gdyż zorganizowany w 100-lecie odzyskania Niepodległości. W rozgrywkach wzięło udział około 20 zawodników w kategoriach juniorów i seniorów. 

Turniej szachowy

Szachowe mecze rozgrywane były w parkowej altanie, przystrojonej w biało-czerwone barwy, flagi i dekoracje, które powstały dzięki wolontaryjnej pracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patriotyczne dekoracje przepięknie podkreślały rocznicowy charakter wydarzenia. Inicjatorem wydarzenia był pan Marek Borowicz, a w organizację turnieju zaangażowany był mocno Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Po wyłonieniu złotych medalistów w poszczególnych grupach, najlepsi zagrali ze sobą na dużych, plenerowych szachach. 

 

Puchar burmistrza trafił ostatecznie w ręce Łukasza Radwańskiego z grupy seniorów. Najlepszą juniorką okazała się z kolei Beata Pudzisz. Srebrne medale w poszczególnych grupach zdobyli Mateusz Arendarczyk i Szymon Batkiewicz, a brązowe – Kajetan Kowalczyk i Wiesław Węgrzyn.

Relacja telewizyjna z wydarzenia i wywiad z p. Markiem Borowiczem – w dzisiejszym “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

os 20.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również