Kamery live
prognoza pogody

Turbacz Summer Trail – już w ten weekend!

25 czerwca 2020 21:16

Turbacz Summer Trail to wydarzenie, którego miało nie być a jest. Ciągłe zmiany związane z sytuacją epidemiczną, ostatecznie pozwolą na zorganizowanie Biegu w dniu 27 czerwca w normalnej formule z zachowaniem reżimu sanitarnego. I letnia edycja kultowego biegu Turbacz Trail została objęta Patronatem Honorowym Ministra Sportu oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ.

Turbacz Summer Trail - już w ten weekend!

Poniżej informacja prasowa na temat letniej edycji Turbacz Trail, zredagowana i przesłana przez organizatorów:

W odpowiedzi na oczekiwania Zawodników po sukcesie zimowej edycji zaczęliśmy planować edycję letnią – Turbacz Summer Trail. Niestety wirus pokrzyżował nam plany, ale jak się okazuje – nie definitywnie.

W oryginalnej wersji Turbacz Summer Trail miał się odbyć w dniach 27-28 czerwca 2020 w Nowym Targu (start standardowo z Długiej Polany). Ciągłe zmiany związane z sytuacją epidemiczną, ostatecznie pozwolą na zorganizowanie Biegu w dniu 27 czerwca w normalnej formule z zachowaniem reżimu sanitarnego. I letnia edycja kultowego biegu Turbacz Trail została objęta Patronatem Honorowym Ministra Sportu oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, które mocno angażuje się w organizację wydarzenia. Promocja sportu, turystyki i lokalnych walorów jest dla nich bardzo ważna.

Fundatorem nagród pieniężnych dla najlepszych Zawodników we wszystkich kategoriach i dystansach jest lokalna firma: Centrum Handlowe Stopiak. Łączna pula nagród to 5100 zł.

Wiemy, że czas jest ciężki, niemniej jednak chcieliśmy dać Zawodnikom (i nam również) namiastkę normalności, pretekst do wyjścia z domu lub zorganizowania wyjazdu ze znajomymi czy rodziną (w zależności oczywiście od miejsca zamieszkania).

W odróżnieniu od biegów wirtualnych, my zapraszamy Zawodników do Nowego Targu na Turbacz (ciężko byłoby wykręcić przewyższenia w “niegórzystych” miejscowościach).

Przygotowaliśmy zupełnie nowe trasy. W tej edycji Zawodnicy mają do wyboru 3 dystanse: 10 km, 26 km oraz Ultra 56 km.

Wszystkie sytuacje wymagające bezpośredniego kontaktu z zawodnikami będą się odbywały zgodnie z przyjętymi na czas epidemii regułami (utrzymanie odległości, maseczki, rozproszenie, etc).

Znakiem rozpoznawczym biegów Turbacz Trail jest to, że jest to jedyny bieg bezpośrednio na Turbacz. A Turbacz jak wiadomo to magiczne miejsce, z pięknymi widokami i malowniczymi trasami, skupiającymi miłośników różnych sportów.

Zimowa edycja od lat cieszy się świetną opinią, zawodnicy z całej Polski zjeżdżają się do Nowego Targu, aby poczuć niesamowity klimat wydarzenia. Mamy nadzieję, że letnia edycja również przypadnie Uczestnikom do gustu i na stałe wpisze się do kalendarza biegów górskich. Tym bardziej, że jak widać po listach startowych, szykuje się mocna obsada – mówi Paweł Sala, Dyrektor wydarzenia.

W pakiecie startowym Zawodnik otrzyma: napój, imienny numer startowy, komin Turbacz Summer Trail, oscypka z logiem biegu, gadżety od Miasta Nowy Targ oraz wejściówkę do strefy basenowej od Sponsora – Term Gorący Potok. Na mecie czekać będą medale, napoje od firmy FoodCare oraz piwo z Browaru Ciupaga.

Zarówno kominy jak i medale z 3 dystansów będą łącznie tworzyły piękną całość. Pojawia się na nich symbol poprzedniej edycji, czyli owca oraz sowa czyli kolejny żywy symbol Miasta Nowy Targ oraz wilk.
W dniu dzisiejszym (od 18.00 przez 24h) robimy dogrywkę zapisów dla spóźnialskich dostępną pod linkiem https://b4sportonline.pl/turbacz_trail/

Istnieje również możliwość zapisania się na miejscu.

Mamy też propozycję dla zawodników, dla których udział w takim wydarzeniu nie jest komfortowy, ale chętnie by pobiegali – formuła Rekonesans, czyli formuła, w której o dniu i godzinie startu decyduje Uczestnik, format ten potrwa do 31 sierpnia 2020


Formuła:
bez rywalizacji
bez grupowania się uczestników i kibiców
bez formalnej uroczystości rozpoczęcia i zakończenia
bez dekoracji, etc.
z zachowaniem wszelkich zaleceń związanych ze stanem epidemiologicznym

REKONESANS będzie można odbyć w 2 formułach:


– indywidualnie w terminie 29 czerwca – 31 sierpnia 2020 (Uczestnik sam wybiera datę i godzinę startu)


– w oryginalnym terminie 27-28 czerwca 2020 – w tej formule wyznakujemy w terenie trasy biegów, ważnym elementem będzie zorganizowanie w dniach 26-28 czerwca polowego biura zawodów, z tą różnicą, że w dniach 27-28 czerwca start nie będzie odbywał się wspólnie, lecz każdy zawodnik będzie miał możliwość rezerwacji godziny wyjścia na rekonesans co 5/10 minut (do 5 osób w danym czasie)

Uczestnik Rekonesansu otrzyma dodatkowo w pakiecie mapkę trasy.

Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ na miejscu czekać będą liczne atrakcje – mini zoo, mini park linowy, wypożyczalnia rowerów elektrycznych, to wszystko zlokalizowane na Długiej Polanie, gdzie mieści się biuro zawodów, start oraz meta.

 

os 25.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również