nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Tunel nareszcie połączony!

Pierwsza nitka tunelu, którą drogowcy od ponad dwóch lat drążyli od południa i północy, nareszcie została ze sobą połączona. W uroczystym spotkaniu ekip budowlanych brali udział parlamentarzyści, samorządowcy oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Tunel gotowy ma być w 2021 roku, choć drogowcy nie wykluczają opóźnień – tak samo jak w przypadku odcinka S7 między Lubniem a Naprawą.

To chwila wyjątkowa. Po ponad dwóch latach i pięciu miesiącach od rozpoczęcia drążenia tunelu w ramach budowy Nowej Zakopianki robotnicy przebili się przez ostatnie cztery metry skał. Dwa tunele drążone od południa i północy nareszcie się ze sobą zetknęły.

Jako inżynier jestem dumny, że mogę z wami współpracować na tej budowie – mówił w trakcie konferencji prasowej dyrektor GDDKiA w Krakowie, Tomasz Pałasiński.

Do uroczystego spotkania robotników pracujących po obu stronach tunelu doszło tuż po godzinie jedenastej – w obecności m.in. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który podkreślał znaczenie inwestycji dla całego kraju (…).

Więcej informacji w poniższym materiale video. Zapraszamy do oglądania!

/ps/

3 2

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }