Kamery live
prognoza pogody

Tu powstanie nowy „wet”

4 grudnia 2021 09:43
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Zaczęło się całkowite wyburzanie obiektów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie – placówki prawie 100-letnią tradycją. W tym miejscu powstanie zupełnie nowy kompleks, dla znacznie większej liczby uczniów. 

 

Wiele osób, które nie znały stanu technicznego popularnego „wetu”, może być zdziwionych decyzją o zrównaniu go z ziemią. Ale takie drastyczne posunięcie miało swoje uzasadnienia.

– Budynek z lat sześćdziesiątych  wymagał gruntownej modernizacji: nie tylko zewnętrznej fasady, ale przede wszystkim wnętrza i instalacji – wyjaśnia dyrektor ZSCKR, Łukasz Fudala. – Kosztorysy opracowane przez rzeczoznawców potwierdziły, iż   koszty modernizacji  przewyższą  koszt budowy nowego obiektu.

Rozbiórka zajmie cały grudzień – do końca roku plac ma być uporządkowany. Tymi pracami, w efekcie przetargu ogłoszonego przez ministerstwo rolnictwa, jako organ prowadzący, zajmuje się firma z centralnej części Polski.

Inwestycja obejmie budowę, rozbudowę i nadbudowę, przynosząc trzykrotne powiększenie powierzchni centrum dydaktycznego w stosunku do starych obiektów. Szczegóły dotyczące prac inwestycyjnych są nadal w fazie uzgodnień i konsultacji. Dlatego też trudno jeszcze mówić o harmonogramie działań. 

– Teraz w Szkole kształci się  ok. 700 uczniów i słuchaczy – wylicza dyrektor. – W nowo powstałym obiekcie będzie  40 nowoczesnych, doskonale wyposażonych pracowni i sal lekcyjnych. Oznacza to, że co najmniej podwoimy liczbę uczniów i dodatkowo będziemy kształcić więcej osób dorosłych.

Na razie Szkoła musiała się przenieść do budynku zwolnionego przez gimnazjum w Ludźmierzu, tam też odbywa się nauka.

(asz)

 

Anna Szopińska 04.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również