Kamery live
prognoza pogody

Trzynastokrotnie wręczał łapówkę

5 kwietnia 2018 22:54

Śródmiejski Sąd Rejonowy w Krakowie – na wniosek prokuratora – zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec siódmej osoby podejrzanej w związku ze sprawą korupcyjną w Powiatowym Zarządzie Dróg. Siódmy podejrzany to kolejny budowlany przedsiębiorca, który stoi pod zarzutem trzynastokrotnego aż wręczenia korzyści majątkowych, co sugeruje dłuższy korupcyjny proceder.

Trzynastokrotnie wręczał łapówkę

Jak informuje prok. Włodzimierz Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie, siódmy podejrzany to kolejny budowlany przedsiębiorca. Stoi on pod zarzutem trzynastokrotnego aż wręczenia korzyści majątkowych, co sugeruje dłuższy korupcyjny proceder.

Spośród siedmiu już w sumie osób podejrzanych w tej sprawie, trzy to prominentni przedstawiciele PZD w Nowym Targu, a cztery kolejne reprezentują firmy budowlane wykonujące prace na zlecenie PZD.

W tymczasowym areszcie przebywa aktualnie czwórka podejrzanych (trzech z PZD oraz świeżo pozbawiony wolności przedsiębiorca).

Łączna wartość łapówek – według wyliczeń na dziś – to kwota 1 miliona 470 tys. złotych.

/asz

os 05.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również