Kamery live
prognoza pogody

Trzynaście interwencji ratowników w ostatnim tygodniu

17 sierpnia 2020 11:44

Słoneczna pogoda to wzmożony ruch turystyczny w Gorcach i Beskidach. Z kolei wzmożony ruch turystyczny to większa liczba wypadków w górach. Ukąszenie przez żmiję, upadek z wysokości paralotniarza czy urazy rowerzystów – to tylko część ze zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach w regionie.

Trzynaście interwencji ratowników w ostatnim tygodniu

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

W komunikacie Grupy Podhalańskiej GOPR czytamy:

“(…) Kolejny wakacyjny tydzień za nami. W ostatnich dniach nasi ratownicy wyruszali w góry trzynaście razy, żeby udzielać pomocy poszkodowanym. Poniżej krótkie opisy akcji, jakie przeprowadziliśmy w weekend.

– w piątek po godz. 14.30 ratownicy pełniący służbę w Stacji Ratunkowej w Szczawnicy udzielają pomocy rowerzystce, która doznała urazu nogi,

– również w piątek około godz. 14.50 ratownicy udzielają pomocy i ewakuują do Rzek z okolicy Gorca Troszackiego turystę, który został najprawdopodobniej ukąszony przez żmiję,

– w sobotę około godz. 15. ratownicy pełniący dyżur w Stacji Ratunkowej na Śnieżnicy udają się w rejon miejscowości Skrzętla w Paśmie Łososińskim w Beskidzie Wyspowym, gdzie poważnych urazów nóg doznał paralotniarz Po zabezpieczeniu GOPR przetransportował poszkodowanego do szpitala w Limanowej.

– w niedzielę po godz. 8 rano GOPR udzielił pomocy w Schronisko PTTK na Turbaczu turyście z urazem śródstopia. Następnie 37-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

– również w niedzielę po godz. 14. doszło do wypadku rowerzysty w rejonie przełęczy Rozdziela w Gorcach. Na jego skutek mężczyzna doznał urazu klatki piersiowej (rana kłuta). Wobec zgłaszanych problemów z oddychaniem na miejsce natychmiast wyruszyły dwa zespoły GOPR (z Turbacza oraz Długiej Polany) oraz śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 6). Po zabezpieczeniu mężczyzna został zabrany śmigłowcem do szpitala w Myślenicach.

Przypominamy numer ratunkowy w górach 985 oraz zachęcamy do zainstalowania w telefonie aplikacji Ratunek”.

Piotr Starmach 17.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również