Sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach!

19 lutego 2018 22:58
Bardzo pracowity, ale i obfity w sukcesy, weekend mieli tenisiści stołowi KS Gorce

W Czeskim Hodoninie odbył się bardzo prestiżowy turniej dla młodzieży gdzie zjechały się wszystkie potęgi tenisowego świata włącznie z reprezentacją Chin i Japonii. W turnieju wystąpił wychowanek Gorców, powołany do reprezentacji Polski Szymon Kolasa. Był to czwarty występ Szymona z Orzełkiem na piersi, ale dopiero pierwszy w tak prestiżowych zawodach.

Szymek w parze z Maciejem Kubikiem z Warszawy zdobył dwa brązowe medale, w turnieju drużynowym oraz w turnieju deblowym. W obydwu konkurencjach Polacy musieli uznać wyższość reprezentacji Chin, którzy pozbawili ich walki o złoty medal. W drużynie, Polacy pokonali reprezentacje Austrii 3:0, Szwecji 3:0 oraz Czechów 3;1, a w meczu o finał ulegli Chińczykom 0:3. W deblu natomiast pokonali Portugalczyków 3:0, Szwedów 3:1, Włochów 3:1, przegrywając z Chińczykami 0:3.

Szymon wystąpił również w turnieju indywidualnym, który składał się fazy grupowej i pucharowej. W pierwszej części turnieju Szymon odniósł dwa zwycięstwa. 3:0 pokonał Erika Huzsvara z Węgier oraz Paulo Guilherme z Portugali również 3:0, awansując z pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej do drugiej części turnieju. W fazie pucharowej gdzie zwycięstwo dawało awans do najlepszej 32 turnieju Szymon przegrał z Patilem Deepit z Indonezji 1:3 i ostatecznie zakończył turniej w przedziale 33-64.

Turniej zdominowali Chińczycy gdzie na 12 konkurencji, wygrali 11. W tej jednej kategorii złoty medal przypadł reprezentacji Japonii.

Gdy Szymon reprezentował Polskę na turnieju w Czechach, młodsi jego koledzy z klubu uczestniczyli w III Grand Prix Polski Młodzików w Białymstoku. Świetne zawody rozegrała Ania Cyrwus zdobywając trzecie miejsce (!), potwierdzając wysoką dyspozycję, utrzymującą ją w ścisłej czołówce w Polsce w kategorii Młodziczek.

Ania przeszła przez grupę eliminacyjną jak burza pokonując kolejno: Maję Kurzawską z Torunia 3:0, Kamilę Kliszek z Arka Ryki 3:0, Natalię Gaworską z Wrocławia 3:0.

W fazie pucharowej o “16” Ania wygrała z Natalią Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego 3:1, o “8” Ania pokonała Zuzannę Tomanek z Mysłowic 3:0. W ćwierćfinale nowotarżanka zwyciężyła z Martą Drąg z Chełmna 3:0, w meczu półfinałowym Ania przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju, Zuzanną Wielgos z Kąkolówki 0:3.

W zawodach uczestniczyli również: Natasza Korczak zdobywając miejsce w przedziale 33-40, Wiktor Klag m-ce 33-40, Iwonka Kolasa (UKS Tornado Waksmund) m-ce 49-56, Martyna Kamińska (Tornado) m-ce 57-64.