Kamery live
prognoza pogody

Trwają prace przy budowie zakopianki Lubień – Naprawa

26 maja 2021 15:18

Trwa budowa muru oporowego i układanie kolejnych warstw gruntu na odcinku drogi ekspresowej S7 w okolicy miejscowości Lubień – poinformowała dziś w mediach społecznościowych GDDKiA, oddział w Krakowie. 

Trwają prace przy budowie zakopianki Lubień - Naprawa

Przypomnijmy, że po odstąpieniu od umowy z konsorcjum firm IDS-BUD i ALTIS-HOLDING, Generalna Dyrekcja wyłoniła w drodze przetargu, a następnie podpisała umowę na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Naprawa z firmą  STRABAG Infrastruktura Południe. Firma zadeklarowała, że wykona wszystkie niezbędne prace w ciągu ośmiu miesięcy od zakończenia sezonu zimowego. Inwestycja jest warta 74,5 mln zł. 

Wykonawca przystąpił do prac w marcu, wcześniej wykonując szereg prac przygotowawczych związanych między innymi z opracowaniami programów naprawczych, inwentaryzacją, odwadnianiem placu budowy, montażem siatek zabezpieczających na obiektach mostowych, transportem materiałów budowlanych czy organizacją zapleczy budowy.

źródło, zdjęcia: GDDKiA/Kraków/Facebook

os 26.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również