PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Trwają Podhalańskie Dni Trzeźwości

2 grudnia 2020 13:43

W Nowym Targu rozpoczęły się Podhalańskie Dni Trzeźwości. W tym roku z uwagi na panującą pandemię, zamiast planowanego spotkania środowisk trzeźwościowych, będą miały formułę online. Są one nawiązaniem do organizowanych przez 33 lata w Nowym Targu Dni Trzeźwości na Podhalu. Spotkanie trzeźwościowe zainaugurowała Msza św. w Kościele św. Jadwigi Królowej, podczas której homilię wygłosił znany w Polsce duszpasterz trzeźwości ks. Władysław Zązel. Wzruszające było także świadectwo niepijącego alkoholu od 34 lat Mikołaja z NKA „Rodzina”.

Trwają Podhalańskie Dni Trzeźwości

Msza, w której uczestniczyli przedstawiciele nowotarskich środowisk abstynenckich, w tym Klubu Abstynentów „Rodzina”, została zarejestrowana i będzie udostępniona podobnie jak inne materiały na stronie internetowej grupy modlitewnej „Światło Taboru” oraz na kanale You Tube „Podhalańskie Dni Trzeźwości”.

Pozostałe wideoprezentacje, dostępne od najbliższej soboty również w formule online, dotyczą: rodziny w problemem alkoholowym, objawów alkoholizmu, faktów i mitów na temat alkoholu, form pomocy osobom uzależnionym, zasad funkcjonowania Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz osób pijących z kasą i klasą czyli wysokofunkcjonujących alkoholików.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Vademecum Rodziny, Nowotarski Klub Abstynentów „Rodzina”, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Światło Taboru” i Parafia św. Jadwigi Królowej. Zadanie dotowane przez Gminę Miasto Nowy Targ w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

J.S., Fot: Jan Malinowski

mat. nadesłane

os 02.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również