Kamery live
prognoza pogody

Trwają konsultacje środowiskowe dotyczące przebudowy ul. Ludźmierskiej

2 lutego 2024 08:30

Nowotarski urząd miasta przypomina, że przed Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie trwa postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. „Budowa bezkolizyjnego przekroczenia linii kolejowej w ciągu DW 957 w m. Nowy Targ”.

Trwają konsultacje środowiskowe dotyczące przebudowy ul. Ludźmierskiej

Inwestorem zadania jest Zarząd Województwa Małopolskiego reprezentowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. 

– Preferowany przez inwestora wariant realizacji przedsięwzięcia dotyczy budowy tunelu pod linią kolejową w ciągu ul. Ludźmierskiej. Dla ułatwienia prezentujemy wariant w wersji upublicznionej przez inwestora podczas przeprowadzonych początkiem 2022 r. tzw. prekonsultacji społecznych. Wersja aktualna dostępna jest w dokumentacji sprawy w siedzibie RDOŚ w Krakowie – informuje Urząd Miasta Nowy Targ.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał 19 stycznia br. obwieszczenie, w którym informuje o prowadzonym postępowaniu administracyjnym, wskazuje organy właściwe do wydania opinii czy uzgodnień.

– Zgodnie z tym obwieszczeniem każdy zainteresowany może zapoznać się z dokumentacją sprawy w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ul. Mogilska 25 w Krakowie do dnia 22 lutego 2024 r. w godzinach od 800 do 1500 po uprzednim uzgodnieniu wizyty z pracownikiem Dyrekcji (tel. 12 619 81 56). Każdy ma prawo składać uwagi i wnioski do prowadzonego postępowania. Uwagi  i wnioski złożone po terminie tj. po 22 lutego br. zostaną pozostawione bez rozpoznania. Miejscem składania uwag i wniosków jest siedziba Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków – przypomina Urząd Miasta Nowy Targ.

Pełna treść Obwieszczenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie.

 

ag 02.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również