Kamery live
prognoza pogody

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

21 lutego 2017 13:02

Właśnie trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W dniach 20 lutego – 26 lutego zainteresowani mogą zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz innych instytucji zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz w zakresie postępowania wykonawczego – kuratorzy sądowi i komornicy.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju – dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów. W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

W Nowym Targu dyżury pełnić będą kuratorzy zawodowi ds. dorosłych, asystenci sędziego oraz funkcjonariusze Policji nowotarskiej komendy w budynku większym Sądu Rejonowego w Nowym Targu przy ul. Ludźmierskiej 29 w pokoju 025 /biblioteka/ w godzinach 10:00 do 14:00.

NT24TV 21.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również